İlluminati Örgütü Nedir ?

1776'da kurulan İlluminati örgütünün, dünyayı yöneten gizli güçler olduğu sanılıyor. Bu iddialar, her geçen gün yeni kanıtlarla güçleniyor.

1776'da kurulan İlluminati örgütünün, dünyayı yöneten gizli güçler olduğu sanılıyor. Bu iddialar, her geçen gün yeni kanıtlarla güçleniyor.

 

Aydınlanma topluluğuİngilizce kökenli "Aydınlanma" anlamına gelen İlluminati, dünya üzerinde çeşitli oyunlar oynayan, paraya hükmeden çok güçlü bir topluluğun adı... "Her Şeyi Gören Göz" piramidinin halkalarından oluşur. En alt kattan üstteki 9 adama kadar 9'un katları kadar olanlar, bu topluluğu oluşturur. İnanışa göre, piramidin en üstünde tek başına bir lider var. Aslen birçok insanın bir komplo teorisi olarak algıladığı bu örgütün varlığı hakkında her geçen gün yeni bilgilere ulaşılıyor.

Rockfeller ailesi de üye
Almanya'nın Münih kentinde 1776 yılında Adam Weishaupt tarafından kurulan İlluminati gizli örgütü, o tarihten itibaren güçlenerek büyüdü... Örgütün 21. Yüzyıl'da dünyayı yönettiği iddia ediliyor. Kuruluş olarak tüm gücünü dünya para piyasalarından aldıkları öne sürülen örgüte üye olduğu iddia edilen kişiler arasında, Rockfeller ailesi, dünyanın en büyük bankeri Soros, birçok ABD Başkanı ve Rusya eski Devlet Başkanı Boris Yeltsin ile dünyanın en önemli silah tüccarları da bulunuyor.

 


Hedef 'yeni dünya düzeni'
İlluminati örgütü, tıpkı Masonluk gibi benzer anlamları olan, 3 derecede çalışırdı. 1. Çırak, 2. Minerval, 3. İllumine (Aydınlanmış). Minerval Çıraklar, Fransız ansiklopedistlerin eserlerini okuyarak ve kendi görüşleriyle birlikte bunların raporlarını sunarak tezler hazırlardı. Derece geçişleri, tezler hazırlayarak ve bu tezlerin yeterliliği üst dereceler tarafından oylanarak kabul edilirdi. Bir alt derecedeki üye, bir üst derecedeki üyelerin kim olduklarını bilmemiştir. İlluminati'nin bugünkü düşüncesi hâlâ ' Yeni Dünya Düzeni'ni yaymak.

 

İlluminati'nin 'dış çember' kuruluşları

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !